trein

Květen plný soutěží

V květnu se v našem klubu  SK CWG Bohumín roztrhl pytel se soutěžemi.

V neděli 1. května naši nejmladší vycestovali do rakouského Badenu k prvnímu kolu NÖ ligy

Soutěžilo se v atletických a vzpěračských disciplínách. V nejmladší kategorii vyhrála Sophie Thérová, která ve sprintu na 30 m, hodu 2kg koulí, trojskoku, trhu a nadhozu nasbírala nejvíce bodů a svoji už tradiční rakouskou soupeřku opět porazila.

V kategorii do 13 let v kategorii dívek vyhrála Bára Gajdová a mezi chlapci  se na 2. místě umístil Samuel Waloschek a na 5. místě Matyáš Bártl.

V kategorii do 15 let mezi děvčaty jsme měli dvě zástupkyně Natalii Pietrasz, která skončila na druhém místě a Sabinu Thérovou, která se umístila na třetím místě. Mezi chlapci se na druhém místě umístil Adam Bártl.

V dalším týdnu se u nás konal již 5. ročník Crossgames pro děti za účasti závodníku z Polska, Maďarska a České republiky. Soutěžilo se v běhu do schodů na naši věž v plavaní, vzpírání a crossfitu. Po dvoudenním klání zvítězilo družstvo z Polska před naším družstvem „A“ a místním SKV Bonatransem.

Ve stejném období v nedalekém Havířově se konala soutěž Trayhard v crossfitu. Do této soutěže se přes internetovou kvalifikaci probili tři naše ženy Barbora Stachová, Adriána Rimel a Lucie Kulová.Mezi muži to byl Adam Rimel a Patrik Theyer. Do finále se po dvou dnech probojovaly Barča a Adriana a skončily na 7. a 8. místě. Adam po prvním dnu odstoupil ze soutěže a Patryk bojoval za čest klubu a ve finále skončil na 7. místě.

Další náročný víkend nás čekal o víkendu 21.-22.5. V sobotu a v neděli se konali v Třinci vzpěračské závody a to druhá liga mužů a žen. Náš klub reprezentovali A. Rimel, P Theyer, a. Slavík,P. Kolář a P. Svoboda. V soutěži jsme obsadili z osmi družstev sedmé místo. O proti 1. kolu jsme se zlepšili a na 6. místo nám chybí už jen kousek. V neděli startovali naše ženy ve složení Barbora Stachová, Adriana Rimel a Lucie Kulová. Naše ženy ukázali , že poctivý trénink přináší ovoce a osobní rekordy padali jak na běžícím pásu. Zvláště bych vyzvedl 52kg v trhu od Lucky a 68kg v nadhozu u Barčy.

Tutéž neděli se v Rakousku v Treiskenkirchenukonalo už druhé kolo NÖ ligy v kategorii do 11 let opět zvítězila Sophie Thérová do 13 let zvítězila Bára Gajdová a v kategorii do 15 let se situace opakovala, takže 2. Natálie Pietrasz a 3. místo Sabina Thérová.

Poslední víkend v květnu se konalo v Příboře 2. kolo třetí ligy mužů za náš klub stratovali David Smiga, Láďa Tobola, Roman Polák, Lukáš Janíček a Jarda Thér. Naše záloha byla složena s juniorů a  zkušených borců, kteří ukázali našim mládežníkům, kteří teprve sbírají zkušenosti jak postupovat. Roman a Lukáš jsou teprve na začátku, ale chuť do tréninku jim nechybí a jsou příslibem do budoucnosti.